Auta z USA

Volvo z USA i Kanady

 Zakup

Powszechnie wiadomo że auta za oceanem są dużo tańsze i pomimo opłat takich jak: transport, akcyza i VAT nadal opłaca się takie auto sprowadzić.

Dodatkowym atutem jest wyposażenie. Auta sprowadzone z Ameryki mają bardzo bogate wyposażenie w porównaniu do Europejskich.

Sam możesz wybrać auto na aukcjach COPART lub IAAI a my przeprowadzimy wszelkie formalności w twoim imieniu. Czyli transport, opłaty i zgłoszenia celne aż po ewentualną naprawę jeśli kupisz uszkodzone Volvo.

Konwersja do wymogów EU

Tylne światła 

Najnowsze modele aut Volvo XC90 od 2016; S90/V90 od 2017; XC60 od 2018 mają tylne kierunkowskazy czerwone. Są dwie metody konwersji do pomarańczowych: 

  1. Wysyłka lamp to firmy specjalizującej się w przerabianiu lamp na pomarańczowy kolor
  2. Zakup nowych lub używanych lamp w wersji EU

Przednie światła 

W nowych modelach światła przednie w technologii LED mają już asymetrię ale inną niż wymagana w EU. W związku z tym żeby być całkowicie legalnym trzeba całe lampy wymienić na Europejskie

Radio

W wersji Amerykańskiej radio odtwarza tylko częstotliwości nieparzyste np. 95,1 MHz. W związku z tym możemy słuchać tylko część stacji radiowych. 

Aby cieszyć się pełnym zakresem częstotliwości Europejskich wymagane jest przeprogramowanie radia do standardu EU.

Wgramy soft Europejkiego radia do Twojego Volvo w cenie 925 zł (dotyczy modeli XC90 od 2016; S90/V90 od 2017; XC60 od 2018)

Mapy i rozpoznawanie znaków drogowych

Auta przywiezione z za oceanu mają wgrane tamtejsze mapy a co za tym idzie i rozpoznawanie znaków drogowych. Kasowanie obecnych i wgranie map z nowego regionu musi się odbyć przy użyciu serwisowych narzędzi Volvo.

Wykonujemy usługę zmiany regionu map i rozpoznawania znaków drogowych odpłatnie.

Każdą kolejną aktualizację można już zrobić samemu