ul. Terenowa 46
52-231 Wrocław    
tel. (71) 72 79 799    
tel. kom. 607 239 731 
www.scandico.pl     biuro@scandico.pl
 
 
Serwis czynny:
pon-pt:
8:00 - 17:00
sob:
NIECZYNNY

 

 

 

 

PORADY:
 
klimatyzacja
zakup auta
turbo sprężarka
uszczelka głowicy
 

 

Niezależny serwis VOLVO

 

OBSŁUGA TURBOSPRĘŻARKI

 

Prawidłowa eksploatacja i obsługa turbosprężarki wymaga od właścicieli samochodu wyposażonego w to urządzenie, aby pamiętali oni właściwie o dwóch rzeczach:

 

  1. Po zapaleniu samochodu powinno się przejechać pewien odcinek drogi, przynajmniej do częściowego podgrzania silnika, bez gwałtownych przyspieszeń. Należy pozwolić naszemu silnikowi i turbosprężarce, aby uzyskały odpowiednią temperaturę i co równie ważne odpowiednie smarowanie.
  2. Po długiej jeździe na podwyższonych obrotach, lub po dynamicznej jeździe należy pozwolić naszej turbosprężarce, aby się „schłodziła”. A mianowicie ostatni odcinek drogi należy pokonać spokojnie, nie wykorzystując całego stada koni, w jakie nasze auto jest wyposażone, lub po zatrzymaniu samochodu pozwolić mu na pracę na wolnych obrotach przez minutę czy dwie. Czyli zjeżdżając z trasy na stację paliw nie wyłączamy naszego auta natychmiast po zatrzymaniu, lecz dopiero po kilkudziesięciu sekundach. Gdy o to nie zadbamy olej, który normalnie smaruje turbosprężarkę, będzie na niej skwierczał w temperaturze kilkuset stopni i pozostawiał na jej elementach żużel, który później będzie niszczył jej uszczelnienia, blokował mechanizmy zmiany kąta łopatek, itp. Co stanie się później nie ma potrzeby już wyjaśniać.